Otomobil Destek

Tesla Model S ve Model X tasarımı yenilenecek iddiası

2012 yılında Model S’i piyasaya süren Tesla, 2016 yılından beri performans iyileştirmeleri haricinde Model S için radikal bir değişikliğe …

Tesla Model S ve Model X tasarımı yenilenecek iddiası

2012 yılında Model S’i piyasaya süren Tesla, 2016 yılından beri performans iyileştirmeleri haricinde Model S için radikal bir değişikliğe gitmemişti. Şirket, Tesla Model S ve Model X üretiminin bir süre durdurulacağını açıkladı. Açıklama sonrası akıllara her iki modelde de tasarım değişikliği yapılma ihtimal geldi.

Tesla Model S ve Model X tasarım değişikliği ile gündemde

Kısa süre içerisinde elde ettiği başarılar ile otomotiv devlerini elektrikli araç üretimine teşvik eden Tesla, elektrikli araç piyasasına ilk aracı olan Roadster modeliyle girmişti. Yatırımın Model 3’e aktarılması nedeniyle 2018 yılında Model S için planlanan değişiklikler iptal edilmişti.

Model 3 ve Model Y üretim hatlarının 24 Aralık – 4 Ocak arasında kapatılacağı duyurulmuştu. Model S ve Model X üretim hatlarının ise 24 Aralık – 11 Ocak arasında kapatılacağını belirten Tesla, sürenin neden uzun tutulduğunu henüz açıklamadı.

Model S satışlarının ciddi oranda düştüğü göz önünde bulundurulduğunda şirketin tasarım yenilemek için çalışma yaptığı düşünülüyor. Ayrıca şirketin geçtiğimiz aylarda Avrupa’ya göndereceği Model S ve Model X için fiyat artırdığı ve teslimat sürelerini uzattığı biliniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ